این هفته هفته سرخابی هاست - sorkhabi
دوشنبه 8 مهر 1387
این هفته هفته سرخابی هاست

             

باز هم تب دربی شروع شد. حساسترین و پر تماشاچی ترین و به احتمال زیاد پر حاشیه ترین بازی فصل. همیشه یک هفته قبل از شروع دربی و یک هفته بعد از آن در مطبوعات و سایت ها و وبلاگهای فوتبالی صحبت از دربی است. جمعه 12/7/87 پر استرس ترین بازی نیم فصل اول لیگ هشتم بین دو تیم بزرگ پایتخت انجام می شه. وبلاگ ما هم که سرخابیه و ما لازم دیدیم که این آپ رو قبل از دربی تو وبلاگمون بذاریم. ما نمی تونیم و نمی خوایم که طرف قرمزها و یا آبیها رو بگیریم چون که سرخابی هستیم و حرف تک تک ما هم اینه که : همیشه آرا مش آبی را دوست داشتم و هیجان قرمز را و هم آبی ها را دوست دارم و هم قرمزها را. پس برای هر دو تیم آرزوی موفقیت می کنیم.

و اما بپردازیم به بازی این دو تیم. شهرآورد استقلال و پرسپولیس همیشه حرف و حدیث هایی رو به همراه داشته و هنوز هم داره. این حرف و حدیث ها هم بر می گرده به حساسیت بین هوادارای این دو تیم. این حساسیت به قدری زیاد است که تاثیرش را در بازی بازیکنا هم می تونیم ببینیم.

اگر دربی رو در سالهای گذشته بررسی کنیم می بینیم که اکثر اوقات دو تیم آبی و قرمز با احتیاط بازی رو شروع می کنن و حتی حاضرن گل نزنن ولی گل هم نخورن.بازی با احتیاط شروع می شه و وقتی قرمز یا آبی اولین گل رو می زنه تیم مقابل باید گل خورده رو جبران کنه. بعد از جبران گل هم دوباره بازی با همون احتیاط قبل دنبال می شه تا مبادا یکی از دو تیم دروازه دیگری رو باز کنه و دوباره تیم مقابل مجبور به جبران بشه. ولی خب خیلی وقت هم شده که همچین اتفاقی نیفتاده و نتیجه جور دیگه ای بوده که پیامدهای خاص خودشو به دنبال داشته. این روندیه که همیشه در شهرآورد دو تیم پرطرفدار تهرانی وجود داشته. گر چه این روند باعث کم شدن جذابیت بازی می شه.

فصل پیش در هر دو نیم فصل شاهد تساوی استقلال و پرسپولیس بودیم و همه ما اینو قبول داریم که اگر غیر از این بود حتما شیشه های اتوبوس های شرکت واحد فرو می ریخت و صندلی های اتوبوس ها از جا در می اومد و گاهی اوقات هم در همون ورزشگاه و بعد از اتمام بازی صندلی باقی نمی موند و متاسفانه گاهی اوقات هم خسارات جانی نتیجه این بازی بود. بنابراین با چنین پیامدها و مشکلاتی هممون ترجیح می دیم که بازی با نتیجه ای تموم بشه که شاهد هیچ یک از این اتفاقات نباشیم. گرچه فکر می کنم فصل پیش با وجود تساوی این دوتیم باز هم شیشه های اتوبوس ها فرو ریخت که دلیل این کار رو نمی دونیم. به گمانم دیگه فرقی نمی کنه بازی با تساوی تموم بشه یا با برد یکی از دو تیم چون بهرحال از این اتفاقات جلوگیری نمی شه. خب بگذریم.

یه نکته جالب در مورد شهرآورد لیگ هشتم که بی ربط به شهرآورد لیگ هفتم نیست اینه که: اگه یادتون باشه که مطمئنا هست هر دو دربی فصل پیش یک نتیجه داشت و کسانی هم که در این دو بازی گلزنی کردن برای هر دو تیم یک نفر بودند. برای استقلال در بازی رفت امید رضا روانخواه گل اول رو زد و سپس قرمز ها با گل محسن خلیلی این گل رو جبران کردن و نتیجه مساوی شد در بازی برگشت هم درست همین اتفاق افتاد. گل اول رو روانخواه برای آبیها و گل دوم مسابقه رو خلیلی برای قرمز ها زد. نکته جالبی که مربوط به این فصله اینه که دقیقا همین دو بازیکن دارن دوران مصدومیت خودشون رو پشت سر میذارن و هر دو بازیکن علت مصدومیتشون پارگی رباط صلیبی زانو بوده و باز هم هر دو بازیکن در شهرآورد دو تیم تهرانی که جمعه برگزار می شه حضور ندارن.

با این اوصاف نمی دونیم تکلیف گلهای دربی چی میشه؟ آیا باز هم کسی هست که تماشاچی های قرمز و آبی دلشون بهش خوش باشه که براشون گل بزنه؟ آیا در این بازی پای مهاجمای گل نزن استقلال که به تازگی مقابل همنام اهوازیشون برای گلزنی بازشده باز هم باز میشه یا نه؟ و یا هوادارای پرسپولیس باید چششون به کدوم قرمز پوش تیمشون باشه که دروازه آبیها رو باز کنه؟ و هوادارای استقلال باید چششون به کدوم آبی پوش تیمشون باشه که دروازه قرمز ها رو باز کنه؟ آیا برای استقلال مهاجما گل می زنن یا کار به جایی می رسه که هافبک ها و یا حتی مدافعا گلزنی می کنن؟ برای پرسپولیس چی؟ اصلا این بازی گلی هم داره یا نه؟ بازی با برد یکی از دو تیم تموم میشه یا با تساوی؟

بهرحال ما برای هردو تیم بزرگ پایتخت آرزوی موفقیت می کنیم و امیدواریم بازی پر هیجان و جذابی رو از سرخابی ها شاهد باشیم.

راستی خواهش می کنم موقع دیدن بازی احساست و هیجان خودتون رو کنترل کنید تا خدایی نکرده این هیجان به قلبتون آسیبی نزنه چون از این اتفاقات شنیدم و دیدم می گم. بازی رو با آرامش و بدون استرس دنبال کنید البته می دونم استرس داره ولی خب یه کم خودتونو کنترل کنید با خودتون بگید سه حالت که بیشتر وجود نداره یا تیمم می بره  یا می بازه یا هم مساوی می کنه. مهم اینه که من قرمز یا آبی هستم و تیمم رو دوست دارم.

پس همگی چشم به بازی روز جمعه می دوزیم تا ببینیم سرخابی ها چه گلی به سرمون می زنن.

                          

خدمات وبلاگ نویسان-بهاربیست